Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality > Žádost o dodržování nočního klidu a ohleduplnost vůči ostatním občanům

Žádost o dodržování nočního klidu a ohleduplnost vůči ostatním občanůmDatum konání:
1.5.2021
Datum ukončení:
31.12.2021

Vážení občané a vlastníci nemovitostí v naší obci, v souvislosti se stížnostmi, se kterými se na nás obracíte někteří z vás, žádám o dodržování nočního klidu a ohleduplnost vůči ostatním občanům. Stížnosti se týkají zejména hluku, který se nese celodenně ze soukromých pozemků. Ať už je to hluk způsobený hromadnou zábavou, kterou někteří provozují téměř každý víkend a nebo hluk linoucí se z reproduktorů, které rozhodně nejsou vhodné k použití na zahradách a dvorech.  Byla bych ráda, aby každý kdo takto omezuje své sousedy a blízké okolí pochopil, že každý máme nárok na určitý komfort v místě našeho bydliště a to rozhodně ne na úkor nikoho jiného. V zájmu obce je, aby se zde občanům dobře žilo, proto obec zjišťuje možnosti řešení problémů tohoto typu. Výsledkem je zjištění, že  v případě neúnosnosti obtěžujícího chování je třeba přivolat Policii ČR.  Pokud někdo v naší obci nehodlá dodržovat základní pravidla slušného a ohleduplného chování, uděláme společně všechno v zájmu udržení příjemného života v naší obci.

 

John Stuart Mill citát - „Svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda druhého. “